(17) 22 71 333 w. 340(17) 22 72 939kazimierz.kret@ekolbuszowa.pl
Aktualności
Przydomowe oczyszczalnie ścieków
Decyzje środowiskowe

Aktualności

Akcja "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

Sprzątanie Świata 2019 

20-22 września 2019 r.

odbędzie się ekologiczna akcja

„SPRZĄTANIE ŚWIATA”

pod hasłem:

NIE ŚMIECIMY-SPRZĄTAMY-ZMIENIAMY!”

 

W Polsce po raz 26-ty organizowana jest akcja sprzątania świata. Tegoroczne „Sprzątanie Świata” odbywać się będzie pod hasłem: „Nie śmiecimy-sprzątamy-zmieniamy!”.

Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego z nas na środowisko naturalne poprzez ograniczenie wytwarzania odpadów i ich selektywną zbiórkę, co istotnie wpłynie na podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców. Organizatorzy akcji pragną zachęcić do zorganizowania lokalnych działań z zakresu edukacji odpadowej, bo to ona właśnie jest w Polsce w tej chwili koniecznie potrzebna.

Zadania towarzyszące tegorocznej akcji to podejmowanie działań mających na celu ograniczenie niepotrzebnego wytwarzania odpadów, sprzątanie środowiska przyrodniczego oraz zmiana nawyków każdego z nas poprzez korzystanie z produktów wielokrotnego użytku, segregacji wytworzonych odpadów, które są w rzeczywistości surowcami, zdatnymi do ponownego użycia. Dzięki tym działaniom możemy stać się świadomymi, odpowiedzialnymi konsumentami w filozofii Zero Waste.

Wszyscy chcemy żyć w czystym i przyjaznym środowisku, dlatego zwracam się do szkół i innych placówek oświatowych, firm, organizacji ekologicznych, a także wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji. Każdy z nas ma osobisty wpływ na środowisko naturalne, dlatego zachęcam do podjęcia działań w swoim otoczeniu.

 

                                                                                                                                                Burmistrz Kolbuszowej

Więcej informacji:

Urząd Miejski w Kolbuszowej ul. Obrońców Pokoju 21, ul. Piekarska 15  – Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – tel. 17 2271 333 wew. 340, wew. 425, 17 2272 222.

http://naszaziemia.pl/programy/ssp/edycja-2019/

  • Data aktualizacji: 2020-07-06 14:38
  • |
  • Licznik odwiedzin: 301 272