(17) 22 71 333 w. 340(17) 22 72 939kazimierz.kret@ekolbuszowa.pl
Aktualności
Przydomowe oczyszczalnie ścieków
Decyzje środowiskowe

Aktualności

Bądźmy odpowiedzialni! Zapobiegajmy suszy!

Zbiornik na deszczówkę 

Bądźmy odpowiedzialni! Zapobiegajmy suszy!

 

            W związku z prognozowanym zjawiskiem suszu hydrologicznej zwracam się do wszystkich mieszkańców Gminy Kolbuszowa o aktywne włączenie się do działań związanych z magazynowaniem wód deszczowych na własnych posesjach. Susza, obok powodzi, jest jednym z najbardziej dotkliwych zjawisk naturalnych oddziałujących bardzo niekorzystnie na nas, nasze środowisko i gospodarkę.

            Szanowni Państwo nie dopuśćmy aby w przyszłości zabrakło nam wody, dlatego podejmujmy już dzisiaj działania związane z retencją i bio-retencją. Zgromadzona woda deszczowa może być efektywnie wykorzystana do podlewania roślin uprawianych w przydomowych ogródkach lub utrzymania czystości na terenie posesji.

            Jednocześnie informuję rolników z naszej Gminy, że mogą skorzystać ze środków Unii Europejskiej dystrybuowanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na wykonanie instalacji nawadniających gospodarstwa rolne. Pozyskana dotacja pozwoli Państwu sfinansować m. in. budowę studni, zakup maszyn i urządzeń do poboru, magazynowania, uzdatniania, odzyskiwania lub rozprowadzania wody, instalacji nawadniających oraz systemów do sterowania nawadnianiem.

Dokumenty aplikacyjne są dostępne pod linkiem:

 https://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wszystkie-wnioski/prow-2014-2020/poddzialanie-413-modernizacja-gospodarstw-rolnych-obszar-nawadniania-w-gospodarstwie.html.

 

Kierownik Referatu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej

  • Data aktualizacji: 2021-02-25 12:18
  • |
  • Licznik odwiedzin: 376 206