Środowisko

e-mail:
www: srodowisko.kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2021-11-28 04:03:39

Aktualności

Akcja "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

Sprzątanie Świata 
Sprzatanie Swiata 2020 

18-20 września 2020 r.

odbędzie się ekologiczna akcja

„SPRZĄTANIE ŚWIATA”

pod hasłem:

„Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”

 

W Polsce po raz 27-ty organizowana jest akcja sprzątania świata. Tegoroczne „Sprzątanie Świata” odbywać się będzie pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego z nas na środowisko naturalne poprzez ograniczenie wytwarzania odpadów i ich selektywną zbiórkę, co istotnie wpłynie na podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców. Zadania towarzyszące tegorocznej akcji to podejmowanie działań mających na celu ograniczenie niepotrzebnego wytwarzania odpadów, sprzątanie środowiska przyrodniczego oraz zmiana nawyków każdego z nas poprzez korzystanie z produktów wielokrotnego użytku, segregacji wytworzonych odpadów, które są w rzeczywistości surowcami, zdatnymi do ponownego użycia. 

W związku z obecną sytuacją pandemii i obowiązującymi w tym zakresie wytycznymi oraz obostrzeniami, Urząd Miejski informuje, iż szkoły, które wyrażają chęć uczestnictwa proszone są o zgłoszenie się oraz odebranie w tut. Referacie Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przy ul. Piekarskiej 15, worków do zbiórki odpadów komunalnych i rękawiczek.

Więcej informacji:

Urząd Miejski w Kolbuszowej, ul. Piekarska 15 – Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – tel. 17 2271 333 wew. 425, 17 2272 222.

http://naszaziemia.pl/programy/ssp/edycja-2020/